המרתון הפנימי
.

"המרתון הפנימי" עם ארנינה קשתן
סופי-שבוע של מסע עמוק,
חיבור חדש לעצמנו והתעוררות מפתיעה...

יוצאים/ות מהבית,
מתכנסים לסוף-שבוע ארוך,
גדלים עם אחרים,
מעזים/ות לפגוש מקומות פצועים,
מתאהבים בעצמכם/ן מחדש,
מחוללים/ות טרנספורמציה אמיתית בתקשורת וביחסים -
עם עצמכם, עם הילדים, עם בני ובנות-הזוג שלכם, ואפילו בעבודה...

ככה זה בריטריטים שלנו במרכז מיתרים

איזה ריטריטים מחכים לכם
במרכז מיתרים?

כמה מלים מארנינה קשתן

יוצרת שיטת "המצפן" ומייסדת מיתרים - המרכז ללימודי א.מ.ת.
מנטורית ותיקה, מומחית ליצירת חופש ביחסים ו"מיילדת רוחנית"

למה אני מזמינה אותך לריטריטים האלו?

קודם-כל, בגלל הקסם שבלפגוש את עצמנו בְּאופן שאנחנו ממש לא רגילים אליו בחיים המוטרפים שלנו: בחמלה. כן. חמלה לעצמנו. במיוחד במצבים שבהם אנחנו מוצאים את עצמנו פועלים, מגיבים ומדברים - באופן שלגמרי לא היינו רוצים! גם אל אנשים אחרים, ובמיוחד אל עצמנו.

ובריטריטים שלנו, במקום ההרגל המכאיב להצליף בעצמנו, או לרדת על אחרים - אנחנו מִתנסים בסוג אחר לגמרי של התייחסות אל האני שלנו (ושל אחרים). אותו אני שפועם מתחת לכל ההרגלים המכאיבים שלנו ומשווע (כבר שנים...) להקשבה, לנראות, להבנה. ולרכּוּת.

ובזכות החמלה הנדירה הזאת, שמלווה כל דקה של שהותנו שם ביחד, המהפך שעובר על כל מי שכבר השתתפו באחד הריטריטים האלו - כמעט לא ניתן לתיאור במלים. כל מי שחוו את התהליך הזה, ולקחו על עצמם באמת להכניס את המודעות הזאת לחייהם - נדהמים, כל פעם מחדש, מן השחרור העמוק שהיא נותנת להם.

"במפגש הקודם כל-כך הבנתי מה זה חיבור לעצמי, שהצלחתי לקבל את אחת ההחלטות הקשות ביותר של חיי".

וזוהי רק דוגמית קטנה מתוך המלים הכל-כך מרגשות, שאני שומעת מזה שנים, מאנשים שבוחרים בדרך הזאת. אנשים שמעניקים לעצמם את המתנה הזאת: להשרות את עצמם בתוך סביבה נושמת וצומחת של מודעות- של-חמלה.

שנית, היציאה מן ההמולה השוטפת של היום-יום של כולנו, עצם העצירה של כל ההרגלים והדפוסים האוטומטיים שלנו, שכולנו מכירים לעייפה - היא כבר מהלך מרפא. כי בה עצמה יש הכרזה של אכפתיות לעצמנו (כי בדרך-כלל אנחנו באמת מאמינים ש"לא מגיע לנו").

שלישית, ההיכרות עם המודעות המקרבת והתקשורת הלא-אלימה. שהן הבסיס התודעתי, הרגשי, המנטלי והרוחני של כל התהליכים במיתרים. כי הן ה-מפתח לשינוי אמתי. והן חוט השני שעובר לאורך כל הריטריט, מזין את התהליכים שנעבור בו ומשקה את נפשותינו במים חיים...

ואחרונה חביבה - הלמידה החווייתית. כל אחת ואחד, שחובְרים אלינו למפגשי-ההתכנסות הללו, חווים על בשרם רגעים מופלאים של "אהה", שמערבלים את התודעה, פותחים את הלב ומרעידים את הגוף. רגעים שמייצרים סינפסות חדשות במערכת העצבים המוחית. רגעים שנצרבים בתודעה ומשנים לָעָד את האופן שבו אנחנו רואים וחווים את עצמנו, את האחרים בחיינו ואת החיים.

איך הפלא הזה קורה?

כי אתם/ן באים/ות עם רצון עז לצאת מהרגלים מכאיבים שלכם

כי אני באה "מהשטח", עם אוצר בלום של ניסיון, ידע, הבנה והקשבה – שסוללים לכם בעדינות את הדרך החדשה ומלווים בבטחה את צעדיכם/ן הראשונים בה

כי אתם/ן מוכנים/ות להתבונן באומץ פנימה

כי אני מראה לכם בעוז (מלא חמלה...) את מה שאתם לפעמים לא רואים/ות... (ועל הדרך אנחנו צוחקים המון, בוכים המון, נזכרים, מבינים, נפתחים...)

והנס קורה. כל פעם מחדש. למה...?

כי בתור בוגרת מדופלמת של כל מה שאני מלמדת (סיימתי בהצטיינות יתרה את הפקולטה ללימודי אשמה, למשל...), צברתי ידע חיוני ומרגש על טראומה וריפוי, תקיעות והחלמה, שעזר כבר לאלפים בארץ ובעולם...

כי "תקשורת מקרבת" (לא-אלימה), שאותה אני חיה ומלמדת כבר שלושה עשורים (לא ייאמן...), שינתה את חיי וממשיכה לשנות אותם באופן ששום "שיטה" אחרת לא עשתה זאת... והיא הולכת אתי לכל מקום, כך שאין לכם/ן ברירה אלא "להידבק" ממני בווירוס המרפא הזה...

ומפני שבִּרְבוֹת-השנים גיליתי כמה תגליות מהממות למדי על מקורות הסבל האנושי, כמו גם על דרכים עמוקות ונפלאות ליציאה מן השעבוד שההרגלים הדפוסיים שלנו משליטים על חיינו - ואני חולקת את הידע החיוני הזה בהתרגשות עצומה עם כל אדם שמוכן לשמוע ולאמץ אותו לעצמו.

כן, זה עובד כל-כך טוב,
שזה מאפשר לכל מי שנעזרים בכלים האלו:

להבין את שורש המחסומים שלנו

לחיות איתם אחרת לגמרי - גם כאשר הם עדיין שבים ומופיעים

לתת להם פחות ופחות לנהל את תגובותינו, את עולמנו הרגשי
ואת מערכות היחסים שלנו

לשלוף את עצמנו, כל פעם מחדש (ובמהירות גדלה והולכת), מן ההשפעות העתיקות שלהם על חיינו - ולצאת עם הרבה יותר נוכחות בעולם!

ללמוד לחיות את עוצמת הצרכים המסתתרים מאחוריהם
ולמצוא להם מענה יצירתי!

ובעזרת כל אלו - לחולל שינוי עמוק ומתמשך ביחסינו עם הקרובים לנו, לקיים איתם קשר חדש ואחר לחלוטין ממה שידענו ולהפוך למנהיגים/ות מודעים - במשפחה שלנו, בקהילה, בשבט האדם...

שימו לב!


אני לא מדברת כאן על פתרון-קסם, שיעלים את המחסומים ואת ההרגלים המכאיבים שלנו בן-לילה! אין פתרון כזה!! הסוד - מבחינתי - טמון בחשיבה הלא-מודעת שלנו! זו שנחקקה בתאינו, בדמנו ובמערכת העצבים שלנו לפני שנים, ושאין לנו עליה כל שליטה!! והיא מכתיבה מאות פעולות קטנות וגדולות שלנו, מפיקה מאתנו תגובות (או חוסמת אותן), מנהלת את חיינו...

מה כן אפשר?

אפשר לשוחח עם הלא-מודע שלנו - בעזרת המודע. וכך, לאט-לאט, לחצוב - בתוך ההר התקוע של מחשבות- ההרס - מנהרה חדשה, מוצקה, אמתית, שמובילה אותנו אל עצמנו הנסתר ומוציאה אותנו, שוב ושוב, לְעֵבר יותר ויותר אור!!

אפשר לדבר על ועם לבנו, שיחזור להאמין בנו ובחיים, ולהיפתח מחדש.

אפשר לחבק את גופנו, שיסכים לפגוש את הכאב החבוי בו, ייזכר איך נושמים וילמד לחוש את השחרור.

ואפשר ללמוד לדבר מהלב: להבין את עומק הצרכים שלנו ושל אחרים, להגיד את עצמנו בגוף ראשון, לדייק בניסוח הבקשות שלנו, להקשיב באמפתיה, ללמוד לשמוע ולקבל 'לא', לחיות בסקרנות ובגילוי מתמיד.

אני עצמי חיה ןמלמדת את המודעות העמוקה והמהפכנית הזאת כבר שנים רבות. ומה שמרגש אותי כל פעם מחדש, עוד יותר מאשר רק השחרור שלי עצמי, הוא להיות עדה ומלווה בתהליכי ההתמרה המדהימים שעובר כל מי שמתוודע לאפשרות הזאת, של לפגוש את עצמנו אחרת לגמרי.

והרווח מבחינתי כפול: עם כל אדם שמצטרף לשבט המתעוררים, אני כל פעם קצת פחות לבד בעולם הזה! יש לי עוד ועוד חברים וחברות לדרך הזאת, למודעות הזאת, לריפוי הזה, שהאנושות כל-כך משוועת אליו...

אז מה את/ה אומר/ת, ניפגש בקרוב???

רוצים להצטרף אלינו לאחד הריטריטים?
מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר כשמועד הריטריט מתקרב

מה מספרים משתתפים בריטריטים שלנו?

רחלי

"אני מרגישה שאני נמצאת במודעות ובהכרה רגשית מאוד חזקה ואני הולכת עם זה הביתה היום. כל השבת הזו אפשרה לי פשוט להתבונן בלי הסחות דעת, היה לי פנאי ואפשרות להיות בשיח עם עצמי ואני מרגישה שקיבלתי כאן המון דברים שמנוסחים בשפה שלי...

אני שמחה שיש לי היכולת עכשיו להמשיך לרפא את עצמי ולהביא ריפוי לאהובים שלי בבית ולסובבים אותי. תודה."

גאיה

"כבר שקעתי במקום של "לא לעבוד" בתקופה האחרונה. כאן נכנסתי למקום של לראות את עצמי, להסתכל, להיות אמפתית. זה מחזיר אותי לשמחת חיים כי זה הדבר הכי חשוב בעצם. זה עוזר לא לשקוע בקורבנות וזה מחזיר תחושה של אמונה פנימית."

מיקי

"לארנינה, אני ממש אוהב שאת צוחקת. משהו בצחוק שלך מפשיר פה דברים ופתאום הבנתי עד כמה כמה חשוב להקשיב ועד כמה אני לא באמת מקשיב. עכשיו אני מרגיש כמו GPS - אני "מחשב מסלול מחדש" ובודק לאן ללכת מכאן. אני חושב שעצם ההגעה לריטריט הוא צעד ראשון ומשמעותי לקראת השינוי שאנחנו מייחלים לו."

דוד

"אני מוצף כרגע. אני יוצא עם הרבה סימני שאלה בעיקר בהתנהלות שלי מול עצמי - הדו-שיח הפנימי. העבר הוא עבר, הוא עובדה. אבל הסיפורים שאני מספר לעצמי על זה... עכשיו נפתח לי ערוץ להסתכלות חדשה על הסיפורים שסיפרתי לעצמי. איך התנהלתי כל החיים שוב ושוב באותה צורה, בגלל פרשנויות שלי לדברים."

נטע

"אני שמחה שלא ידעתי למה אני מגיעה כי גיליתי המון דברים. זה נותן לי כוח להמשיך לשפר את החיים שלי. דבר ראשון שאני רוצה לאמץ לעצמי זה חמלה. זה הדבר שהכי הדהד לי. הבנתי שאני יצור שביר וקטן אז חשוב לי לפתח חמלה לעצמי ואחר-כך לאחרים.

אני רוצה לפתח רגישות לאחר - בעיקר לבני המשפחה שלי. עם אחרים יותר קל לי אבל כשזה מגיע למשפחה, זה יותר מורכב. אז יש לי שיחה מאוד חשובה לעשות השבוע..."

נועם

"זה ייקח עוד זמן עד שדברים ישקעו לי אבל כן חוויתי את השיפוטים הקטנים שעלו לי תוך כדי התרגולים כאן והמאמץ להגיד את הדברים אחרת. זה חידד לי את הצורך למצוא את האמפתיה לעצמי. אני מצליח לקלוט עד כמה אני קשה עם עצמי. הרבה יותר מאשר עם אחרים..."

גדי

"הגעתי לדבר לא מוכר, לא ידוע. טיפסתי על איזה סולם גבוה של ידע, של תובנות. ועכשיו אצא החוצה לעולם החיצון, לעולם "השני", אני עוד עלול ליפול שם מהסולם... אני פשוט חי בעולם אחר! איך מעכלים את כל זה? איך מתחילים לחיות עם זה עכשיו אחרת? אני בחוץ אדם אחר לגמרי!!! ומרגיש פתאום את הקריאה הגדולה לשינוי.

יש לי עוד הרבה מה ללמוד ולהתקדם. באתי רק להריח כאן אפילו עוד לא לטעום... אני מזמין אותך ליזום עוד מפגשים מהסוג הזה..."

מרדכי

"אני רוצה להתכוונן לזהות את הצרכים העמוקים שלי במיוחד בזוגיות ובהורות, לדבר אותם ולזהות צרכים של האנשים הקרובים ולבדוק אותם מולם. דבר נוסף שאני לוקח מכאן זה ההבנה שכשעולה כעס ושיפוט, לעצור ולנסות לחקור מה יושב שם, איזה סיפור, ואיזה צורך יושב מתחת לכל זה."

תמי

"ארנינה יקרה,

רציתי שוב להודות על המפתח הנפלא שנתת לי, שיוצר אור בחיי ומאיר כל מיני נקודות כואבות מהעבר ומזכיר לי שוב ושוב שזה בסדר שזה נמצא שם, אבל שהגיע הזמן להתבונן ולראות מה יש שם. מה כואב, מה צורח, ומה הצורך שלי? ההתבוננות הנפלאה הזו יצרה מין חלל נפלא בתוכי, שבו יש הקשבה, שלווה והרבה אהבה, שהחליפה את רגשות האשמה שהייתי כל כך רגילה בהם ויצרה בהירות בחיי.

המילה תודה אין ביכולתה להכיל את מה שאני מרגישה עכשיו, את עושה עבודה נפלאה על מנת ללמד עוד ועוד אנשים את דרך החיים הזו."

© כל הזכויות שמורות למיתרים

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.